הצלחה תגיע – כשאדון "הזדמנות" יפגוש את גברת "מוכנות".

לא פחות מההכנה שאנחנו עושים עם עצמנו לרגעי ניצחון, אנחנו צריכים להיות ערוכים גם לרגעים שבהם הדברים לא הולכים לנו כמו שאנחנו מצפים, במהלך המשחק.

הסוד הוא: לצפות כל תרחיש ולהכין לו מראש פתרון זמין.
דע שהביטחון העצמי שלך מושפע ישירות מרמת המוכנות שלך לסיטואציות השונות.

13 ספורטאי ענק, ביניהם מייקל פלפס, יוסיין בולט, מייקל ג'ורדן ועוד, מדברים על ההשפעה שיש למוכנות, על רמת הביטחון העצמי שלהם ב"מאני טיים".

הם מעידים על עצמם שההצלחה שלהם בתחרות/ במשחק תלויה ברמת המוכנות שלהם, זאת אומרת, שאם קרתה סיטואציה שהם ידעו לצפות מראש, בין אם היא לטובתם ובין אם לרעתם, הם ידעו לשלוף את הפתרון הנכון ביותר והמהיר ביותר מהמאגר המנטלי שלהם, ולהתמודד עם הבעיה באופן אוטומטי ובצורה הטובה ביותר כי ב"מאני טיים" אתה רוצה להגיב הכי מהר ומדויק.

הצלחה היא דבר טבעי, היא רק צריכה שנכין לה את התנאים המתאימים מסביב ונהיה מוכנים לכל תרחיש אפשרי כדי שנחווה כמה שפחות תנודות בביטחון העצמי שלנו.

בוא ניקח דוגמא פשוטה ונגיד שהתחלת את המשחק לא כמו שתכננת:
המסירות הראשונות שלך לא מדויקות, אפילו איבדת כדור פעם אחת וחטפתם גול בגלל זה.
במצב שדברים לא הולכים כמתוכנן הגוף והמחשבה נכנסים לסטרס, למצב מתח ואז מערכת העצבים שלנו יודעת להגיב בשלושה מצבים שונים:
"FIGHT" – מלחמה
"FREEZE"- קפאון
"FLY" – בריחה

בגישה שלי יש דרך אחת להגיב למצב חרדה שתוקף אותך במהלך משחק/ תחרות.
ניחשת נכון – תילחם! תקוף את הפחד! תעבור דרכו, כאילו לא היה!
(ממש לאחרונה אני עצמי תקפתי את הפחד העמוק ביותר שלי – פחד הגבהים, כשצנחתי מגובה 12,000 רגל)

במילים אחרות במקום שתרד על עצמך ותתחיל לשקוע למטה ובמקום שתחשוש לקבל כדור(FREEZE), או שתברח מהמשחק ותחרוץ את כישלונך עוד בטרם הסתיים המשחק (FLY), תנסה להשתמש באנרגיה הזו ולתעל אותה לתוך המגרש – FIGHT!
הייתי רוצה לראות אותך לוקח את הכעס והעצבים והופך אותם מאנרגיה שלילית שמושכת אותך למטה לאנרגיה חיובית שמושכת אותך למעלה.

אפשר לדמות ביטחון עצמי לכדור פורח.

הבלון מתמלא באוויר חם ולאט לאט מגיע הבלון לניפוח מלא, לשיא הפוטנציאל שלו ומשם הוא ממריא. מאותו רגע שהבלון התמלא לחלוטין, כל כמות אוויר חם שנכניס לתוכו בעצם תגרום לסל הקשור להתנתק מהקרקע ולהמריא לשמיים.

כשתיקח את "האוויר החם" שיוצא ממך במשחק, אם זה ממאמץ, מכעס, מאכזבה, מתחושת כשלון ותדע למנף אותו לחיוב, הביצוע שלך יהיה טוב כפליים ותוכל להמריא לשמיים.

ההצלחה מגיעה לך! רק אם תפרוש לה יפה את השטיח האדום, תכין את השמפניה, את הקרח ואת כל שאר ההכנות על מנת לקבל אותה ב-2 ידיים!

"אם תרצה להמריא לשמיים, איך הם לא יחשבו שאתה משוגע" (רביד פלוטניק)